Najdi Články Tabule Videotéka Wiki Fórum Seznamka Bazar Více

Jméno:
Heslo:
Registrace
... váš a vámi tvořený regionální portál
... váš prostor pro občanskou žurnalistiku, výměnu informací, řešení lokálních veřejných problémů, setkání a seznamování

Požár střechy rodinného domu ve Zdicích

17.02.2010  14:18
Tisková zpráva
Berounsko
HZS Středočeského kraje (Cadecron)

Publikováno 14. 2. 2010
Dne 14. 2. 2010 v 18:30 hodin byl vyhlášen poplach hasičům v Berouně a ve Zdicích na požár střechy rodinného domu v obci Zdice. K požáru ihned vyjela berounská JPO s technikou CAS 20 IVECO, CAS 32 T 815, OA VEA HYUNDAI a AZ 30 IVECO.

Dobrovolní hasiči ze Zdic se na místo dostavili s CAS 32 T 148.

Po příjezdu jednotek na místo požáru byl velitelem zásahu nařízen průzkum objektu v dýchací technice, ustavení AZ 30 ke štítu hořící střechy a zásah jedním vysokotlakým proudem z nastavovacího žebříku.

Ve spolupráci s PČR OO Zdice byl zkontaktován majitel nemovitosti, který se v době požáru nacházel mimo svůj dům. Průzkumem bylo zjištěno, že se v objektu nikdo nenachází a hasiči se začali naplno věnovat rozebírání sedlové střechy a dohašování požáru krovů a půdního prostoru. Po cca 10 minutách byl požár lokalizován na ploše 3×6 m a po pěti hodinách od začátku zásahu byl požár zlikvidován. Během celého zásahu bylo místo požáru monitorováno termo-kamerou z důvodu kontroly případného skrytého šíření požáru.

Díky rychlému zásahu hasičů, efektivnímu nasazení vysokotlakého proudu a postupnému rozebírání střechy došlo k minimálnímu poškození objektu hasební vodou a až na pár mokrých skvrn na stropě místností pod půdou nezůstaly v obývaných prostorách žádné stopy po požáru. Dům zůstal i po požáru zcela obyvatelný.

Z důvodu zabezpečení dohledu nad požářištěm rozhodl velitel zásahu o setrvání JSDH Zdice na místě požáru do ranních hodin.

Příčina požáru a výše škody jím způsobená je v šetření vyšetřovatele požáru HZS ÚO Beroun.

Po celou dobu zásahu byla povolána JSDH Králův Dvůr jako záloha na stanici Beroun.

por. Ing. Milan Provazník
Vyšetřovatel požárů ÚO Beroun


Fotogalerie (5 souborů)
1

Komentáře k článku (0) >>

Zpět  <<>>  Na přehled článků


Reklama
autoškola Bohouš


Berounský region
 

Počasí
Technický správce a provozovatel Cadecron, © 2009 Cadecron
Seznam použitých materiálů od jiných autorů
Možnosti inzerce a kontakt