Najdi Články Tabule Videotéka Wiki Fórum Seznamka Bazar Více

Jméno:
Heslo:
Registrace
... váš a vámi tvořený regionální portál
... váš prostor pro občanskou žurnalistiku, výměnu informací, řešení lokálních veřejných problémů, setkání a seznamování

Pád střechy depa ve Zdicích

19.01.2010  18:24
Tisková zpráva
Berounsko
HZS Středočeského kraje (Cadecron)

Publikováno 19. 1. 2010
Jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Beroun v počtu 1+9 s rychlým zásahovým automobilem, cisternovou automobilovou stříkačkou CAS20-Iveco, vyprošťovacím automobilem AV 14-T815 a dvěma velitelskými automobily vyjela na pád střechy v objektu depa ve Zdicích.

Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že došlo k pádu střešní konstrukce o ploše cca 15 m x 20 m v objektu bývalého depa na železničním nádraží ve Zdicích. Prvotním průzkumem nebylo možné vyloučit přítomnost osob v objektu – otevřeny jedny vrata a zapnuté rádio, z trosek se nikdo neozýval. Vzhledem k této skutečnosti byla operačním a informačním střediskem na místo povolána kynologická skupina Městské policie hl. m. Prahy se psy, specializovanými na vyhledávání osob ze zřícených objektů. Dále velitel zásahu požádal o vyslání odřadu HZS hl. m. Prahy pro vyhledávání a vyprošťování osob ze sutin.

Místo zásahu bylo osvětleno osvětlovacím balónem a osvětlovací soupravou, byla vytyčena nebezpečná zóna s nebezpečím pádu stavebních konstrukcí a dostupnými silami a prostředky byl proveden prvotní průzkum sutin – pomocí termovizní kamery a prohledáním a odstraněním částí sutin z míst, kde by se mohla nacházet pohřešovaná osoba.

V průběhu zásahu bylo svědecky zjištěno, že pohřešovaná osoba se pravděpodobně nachází mimo ČR, radiopřijímač je trvale zapnut, k otevření vrat došlo tlakovou vlnou a že v objektu se s největší pravděpodobností nikdo nenachází. Přes tyto informace byl velitelem zásahu požadován dojezd povolaných sil a prostředků na místo. Prohledání sutin pomocí psů proběhlo s negativním výsledkem – žádná osoba v sutinách nebyla psy značena, s ohledem na situaci bylo tedy možno konstatovat, že se v sutinách nikdo nenachází.

Odřad HZS hl. m. Prahy se na místo dostavil v počtu 1+3 s velitelským automobilem a specializovanou vyhledávací technikou (geofonem a štěrbinovou kamerou), následně doplněn o dalších 10 hasičů s technikou CAS27 Dennis, kontejnerový automobil s technickým kontejnerem a nákladním automobilem Iveco. Do dokončení průzkumu sutin psy byl ponechán na místě zásahu v záloze.

Po dojezdu jednotky HZS podniku Správa železniční dopravní cesty ze stanice Plzeň, bylo veliteli jednotky předáno místo zásahu a jednotky HZS Středočeského kraje a HZS hl. m. Prahy se vrátily zpět na své základny.

Hasiči na místě spolupracovali s Policií ČR a zdravotnickou záchrannou službou, která m. j. zajišťovala zasahující hasiče při rizikové činnosti. Záloha na stanici Beroun byla zabezpečena jednotkou SDH města Králův Dvůr.

mjr. Ing. Tomáš Hradil
ÚO Beroun


Fotogalerie (13 souborů)
1

Komentáře k článku (0) >>

Zpět  <<>>  Na přehled článků


Reklama


Berounský region
 

Počasí
Technický správce a provozovatel Cadecron, © 2009 Cadecron
Seznam použitých materiálů od jiných autorů
Možnosti inzerce a kontakt