Najdi Články Tabule Videotéka Wiki Fórum Seznamka Bazar Více

Jméno:
Heslo:
Registrace
... váš a vámi tvořený regionální portál
... váš prostor pro občanskou žurnalistiku, výměnu informací, řešení lokálních veřejných problémů, setkání a seznamování

Náročné vyproštění autobusu po sjetí ze srázu

14.01.2010  23:44
Tisková zpráva
Berounsko
HZS Středočeského kraje (Cadecron)

Publikováno 13. 1. 2010
Jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Beroun byla s velitelským automobilem a vyprošťovacím automobilem AV14 vyslána na dopravní nehodu autobusu u obce Svatý Jan pod Skalou.

Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že v pravotočivé zatáčce sjel linkový autobus zadní nápravou mimo vozovku a následně došlo k jeho sesunutí mimo komunikaci. Šest cestujících a řidič opustili autobus bez zranění před příjezdem jednotky.

Velitel zásahu vyhodnotil situaci, nechal zajistit autobus navijákem přes kladku k vyprošťovacímu automobilu AV14 a povolal na místo zásahu automobilový jeřáb AD28 a velitelský automobil s osvětlovacím balónem, elektrocentrálou a přenosnou osvětlovací soupravou. Cestou OPIS rovněž vyžádal příjezd sypače SÚK k ošetření komunikace před zahájením vyprošťování. Policií ČR byla uzavřena silnice mezi obcí Svatý Jan pod Skalou a místní částí Sedlec obce Loděnice.

Vyproštění autobusu zpět na pozemní komunikaci bylo provedeno pomocí jeřábu AD28 a navijáku vyprošťovacího automobilu AV14, zásah byl značně komplikován dispozicí na místě – nepříznivý sklon zledovatělé vozovky pro ustavení techniky, omezené manipulace s jeřábem z důvodu lesního porostu v blízkosti místa jeřábování, bylo nutno provést pokácení jednoho stromu.

Přes nezvykle vyhlížející situaci nejevil autobus známky poškození a podařilo se jej vyprostit pouze s drobnými oděrkami laku na zadní části karoserie.

mjr. Ing. Tomáš Hradil
ÚO Beroun


Fotogalerie (17 souborů)
1

Komentáře k článku (0) >>

Zpět  <<>>  Na přehled článků


Reklama


Berounský region
 

Počasí
Technický správce a provozovatel Cadecron, © 2009 Cadecron
Seznam použitých materiálů od jiných autorů
Možnosti inzerce a kontakt